• Rower – film o pasji, niepełnosprawności i RaceRunning Rower – film o pasji, niepełnosprawności i RaceRunning

    Obejrzyj
  • Czym jest RaceRunning? Czym jest RaceRunning?

    Dowiedz się więcej
> Aktualności > 5 SEKCJI

5 SEKCJI

ZŁOTÓW, PIŁA, WAŁCZ, POZNAŃ, RZESZÓW

Dzięki wsparciu PFRON średnio raz w tygodniu trenerzy działający na rzecz Złotowianki trenują z niepełnosprawnymi sportowcami w pięciu sekcjach RaceRunning: w Złotowie, w Pile, w Wałczu, w Poznaniu (Fundacja Złotowianka) i Rzeszowie (UKS „Szóstka” Rzeszów).

Prowadzone zajęcia rehabilitacyjno–sportowe mają poprawić sprawność fizyczną, zwiększyć samodzielność i aktywność osób niepełnosprawnych i to się dzieje na każdym spotkaniu. Dodatkowo każdy trening stanowi okazję do pokonywania barier fizycznych i psychicznych oraz integracji z innymi uczestnikami treningów. Pomagają w tym dodatkowe, indywidualne zajęcia, jakie niepełnosprawni odbywają z psychologiem i fizjoterapeutą.

Projekt pod nazwą „Organizacja zajęć sportowych dla osób niepełnosprawnych w ramach sekcji RaceRunning” jest dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), a jego uczestnikami są osoby niepełnosprawne (dzieci i dorośli) z terenu województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz podkarpackiego.