> Aktualności > Medale przywiezione z Danii

Medale przywiezione z Danii

Kolejne medale, co ważne. Od naszego pierwszego wyjazdu na Międzynarodowe Zawody RaceRunning w Kopenhadze z zawodów tych wracamy z medalami

RaceRunning Camp and Cup to największy na świecie event poświęcony RaceRunning. 10 zawodników fundacji Złotowianka, na co dzień trenujących w sekcjach RaceRunning w Złotowie, Pile, Wałczu, Poznaniu i w sekcji patronackiej z Rzeszowa, wraz z 4 trenerami spędziło w Kopenhadze tydzień. Najpierw camp, po nim zawody odbyły się na stadionie Fredericksberg już po raz 23., a dla naszej grupy była to czwarta wizyta w tym miejscu. Tegoroczny RaceRunning Camp & Cup bił rekordy: na zawody przyjechało 112. zawodników reprezentujących 17 krajów. Najpierw odbywały się kwalifikacje i treningi, a od czwartku do soboty starty. Zawodnicy Złotowianki, wspólnie z klubem z Rzeszowa reprezentujący Polskę, wzięli udział w 2 zawodach i w obu osiągnęli fantastyczne wyniki.

W RaceRunner’s Open Cup 2019:

Miriam Dominikowska zgarnęła aż 3 złote medale w biegach na 40, 60 i 200 m (RR4)

Mateusz Szymański-Skonieczny przywiózł brązowy medal za bieg na 60 m (RR2)

Patryk Krause był dwukrotnie drugi: w biegu na 200 i 400 m (RR1)

Jakub Matuszczak zajął 1 miejsce w biegu na 200 m (RR3)

W CPISRA International Cup 2019:

Jakub Matuszczak zajął dwa razy 1 miejsce w biegach na 100 i 200 m (RR3)

Patryk Krause był tu aż 3 razy drugi: w biegu na 200, 400 i 800 m (RR1)

Patrik Niemiec był drugi na 800 m (RR2)

Miriam Dominikowska sięgnęła po kolejne złoto na 200 m (RR4)

Trenerami i opiekunami polskiej ekipy byli Paulina Klaczyńska, Magdalena Wójkiewicz, Łukasz Misiuro i Wojciech Karolewski.

Wyjazd do Danii był możliwy dzięki wsparciu:

miasta Piła

Swisspol Piła

Thule Gruop sp. z o.o.

Timocom Piła

Łukasza Rafałko, Albor, Wałcz

Wojciecha Tuliszewskiego, TECE-TRANS Transport i Spedycja, Wałcz

Konrada Masewicza, GK Stal Szczecinek

Bożeny Krause, Pobiedziska

Rotary Clubu, Elbląg

Karoliny Lewczuk i Jarosława Kałuckiego, Dobniewo

A.P. I. Jaśkiewicz, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe APUS, Piła