> Aktualności > MEMORIAŁ KAMILI SKOLIMOWSKIEJ

MEMORIAŁ KAMILI SKOLIMOWSKIEJ

NA STADIONIE ŚLĄSKIM WŚRÓD GWIAZD

Memoriał Kamili Skolimowskiej to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny. W tym roku impreza miała miejsce 22 sierpnia na Stadionie Śląskim. Największe gwiazdy światowej lekkoatletyki pojawiły się w Chorzowie, a wśród nich grupa sportowców niepełnosprawnych.

Fundacja „Złotowianka” otrzymała zaproszenie by wystawić swoich zawodników w konkurencji RaceRunning, część dziewczyn tym w samym czasie pojechała reprezentować Polskę podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy dla osób niepełnosprawnych w Berlinie, dlatego w Chorzowie wystartowali sami mężczyźni.

Na oczach ponad 41 tysięcy widzów 6 racerunnerów stanęło do walki, na dystansie 100 metrów. Pięcioro z nich reprezentuje „Złotowiankę”, dwoje z nich na co dzień trenuje w Pile, pozostała trójka spotyka się na treningach w Złotowie, z czego dwójka to rodowici złotowianie. „Nasi” mieli do pokonania Patrika Niemca z zaprzyjaźnionej UKS Szóstki Rzeszów. Po zaciętej walce pomiędzy rzeszowianinem wygrał Sebastian Kolat, który trofeum odbierał wśród najsławniejszych atletów globu.

Na stadionie i w kuluarach mogliśmy spotkać się z m.in. : dwukrotną mistrzynią z Berlina Justyną Święty-Ersetic, młociarzami Pawełem Fajdkiem i Wojciechem Nowickmi czy biegaczami Ewą Swobodą, Adamem Kszczotem i Marcinem Lewandowskim. Nie zabrakło również sław z zagranicy – Carsten Semenya, Renauda Lavillenie czy Asafa Powell.

Pierwsza trójka konkurecji RaceRunning:

1. Sebastian Kolat, 24,57 sek.
  2. Patrik Niemiec. 25,40 sek.
  3. Kuba Matuszczak 31,59 sek.

W składzie fundacji „Złotowianka” znaleźli się: Wojtek Grajewski, Zbyszek Żubryj, Kuba Matuszczak, Artur Woźniak i Sebastian Kolat. Obsługiwała ich trójka trenerów: Magda Wójkiewicz, Tomek Sieracki oraz Łukasz Misiuro.

Całej ekipie gratulujemy i bardzo dziękujemy, btw. dostaliśmy info, że najprawdopodobniej wrócimy tam za rok 🙂