> Aktualności > MISTRZOSTWA EUROPY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W LEKKOATLETYCE, BERLIN

MISTRZOSTWA EUROPY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W LEKKOATLETYCE, BERLIN

NOWICJUSZE WŚRÓD PARAOLIMPIJSKICH MISTRZÓW

Racerunnerzy fundacji „Złotowianka” startowali w dwóch ważnych, lekkoatletycznych imprezach. W opisanym wcześniej Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie oraz Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Berlinie. Do stolicy Niemiec pojechała kadra trenerska w składzie: Karina Buczek i Radomir Klaczyński, którzy trzymali pieczę nad zawodniczkami: Karoliną Szadę i Marceliną Dziubą. „Nasi” wrócili do Polski z bagażem doświadczeń, jako jedyni w Polsce mogli reprezentować barwy kraju w nowej kategorii sportowej jaką jest RaceRunning.

Ekipa „Złotowianki” miała okazję uczestniczyć w pierwszym, historycznym udziale tej dyscypliny na imprezie rangi europejskiego czempionatu. Racerunnerzy rywalizowali ze sobą tylko na dystansie 100 metrów. Z bardzo dobrej strony pokazała się Karolina Szade, która przed wyjazdem na zawody rozchorowała się, a więc nie była w pełni dyspozycji. Nie poprawiła swoich świetnych czasów z lipcowego startu w Kopenhadze, po emocjonujących eliminacjach połączonych grup (RR2/RR3) w swojej serii finiszowała na piątym miejscu z czasem 29,01 s. Był to ósmy wynik tych eliminacji, dający Karolinie prawo startu w finale. K. Szade w finale 100 metrów zajęła 8 miejsce. Do finału 100 metrów nie weszła z kolei Marcelina Dziuba (RR2), która w swojej serii była czwarta (31,68 s), a eliminacje ostatecznie zakończyła na dziewiątym miejscu.

Po Berlinie zdobyliśmy nowe kontakty, wiele możliwości rozwoju oraz mnóstwo pomysłów, którymi będziemy się z Państwem na bieżąco dzielić. Mamy nadzieje, że zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą wspólnymi siłami osiągać sukcesy. Dziękujemy wspaniałym polskim kibicom, całej kadrze Polski oraz fotoreporterom za uwiecznienie tych pięknych chwil.
Ogromne brawa i gratulacje dla dziewczyn – Karoliny i Marceliny!