> Aktualności > Szkolenie trenerskie Frame Running

Szkolenie trenerskie Frame Running

Zaczynamy Nowy Rok z przytupem! W weekend 13-14 stycznia w ośrodku Zabajka w Złotowie i hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Złotowie odbyło się szkolenie trenera Frame Running, dyscypliny paralekkoatletycznej przeznaczonej dla osób z niepełnosprawnością (głównie ruchową), szkolili się nowi i podnosili kwalifikacje już istniejący polscy trenerzy FrameRunning.

Po 2 latach pandemii do Polski przyleciał Mansoor Siddiqi, twórca Frame Running na świecie oraz trener Leif Nielsen. Nie zabrakło także członka Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START, Marcela Jarosławskiego oraz klasyfikatora narodowego, Bartka Totta. Dzięki fundacji Złotowianka, która była organizatorem kursu zyskujemy nowych trenerów Frame Running. Sztab szkoleniowy z Danii, M. Jarosławski i B. Tott przedstawili kursantom możliwości treningowe i zmiany, jakie w najbliższym czasie czekają tę dyscyplinę sportu. Do Złotowa po wiedzę w tej dziedzinie przyjechali ludzie z Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania i Gdańska.

W kursie udział brali również zawodnicy Frame Running. Dzięki nim łatwiej było nowej kadrze wdrożyć się w specyfikę tego sportu oraz dokładniej poznać możliwości, jakie daje właśnie takim osobom jak Artur, Magda czy Wiktor. Warto przypomnieć, że fundacja Złotowianka prowadzi sekcje Frame Running już w 5 miastach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Pile i Złotowie – razem 9 grup treningowych.