> Aktualności > Złotów – Rzeszów

Złotów – Rzeszów

Nadzieje paraolimpijskie

W czwartek 21 lutego zakończył się, zorganizowany przez Polski Komitet Paraolimpijski, trzynastodniowy obóz sportowo-rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych w Rzeszowie. W obozie, sfinansowanym ze środków projektu „Nadzieje paraolimpijskie”, z pilskiej i złotowskiej sekcji RaceRunning fundacji Złotowianka pojechało 7 zawodników, 2 trenerów i 4 wolontariuszy.

W zgrupowaniu wzięli udział również zawodnicy UKS „Szóstka” Rzeszów, działającej pod patronatem fundacji „Złotowianka”. Każdy z 13 dni obozu był bardzo pracowity – nasi racerunnerzy brali udział w treningach RaceRunning, korzystali z zajęć fizjoterapeutycznych, zajęć na basenie, hipoterapii. Kadra obozu zadbała też o część rekreacyjną: niepełnosprawni sportowcy brali udział w imprezie walentynkowej, zwiedzali muzeum bajek, skansen, mogli się też cieszyć ze spotkania z alpakami.

Dla części uczestników obóz był doskonałą okazją do pogłębienia ich warsztatu sportowego, dla innych – zalążkiem pasji bądź przynajmniej pewnego zacięcia sportowego. Bardzo istotna dla wszystkich była obecność naszych, doświadczonych już zawodników. W obozie wzięli bowiem udział Karolina Szade i Marcelina Dziuba – uczestniczki Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Berlinie 2018, Zbyszek Żubryj, Zosia Kałucka i Marta Gruszczyńska – medaliści Mistrzostw Polski RaceRunning. Pierwszą okazję do udziału w zgrupowaniu mieli również początkujący runnerzy: Justyna Sójka i Jakub Matuszczak.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z obozu w Rzeszowie, którego autorem jest Łukasz Misiuro: